Teď zachraňujeme
Pomozte opravit strechu pro kone

Pomozte opravit střechu pro koně

Nadace Centaurus vznikla v roce 2006. Během 12 let činnosti jsme, díky Vám, dosáhli působivého výsledku. Bylo zachráněno více než 1000 koní, desítky oslů, stovky psů a koček, mnoho divokých a hospodářských zvířat.


V roce 2011 jsme díky Vám získali první vlastní středisko pro naše svěřence ve Szczedrzykowicích, což zakončilo naše toulání po pronajatých stájích a stálé stěhování. Koně získali svůj první, vlastní domov. Domov pro dnešek, pro zítřek a navždy. Domov, který jim poskytuje klid a bezpečí. Jejich vlastní kousek nebe.

Když se už farma dostala do našich rukou, nebyla přizpůsobena koním, ale měla potenciál. Rozsáhlé hospodářské budovy poskytly útočiště mnoha zvířatům.

V prvním období trvaly intenzivní modernizační práce a Szczedrzykowice se každý den stávaly krásnější a krásnější.

 

 

Dnes zde žije přes 400 zvířat různých druhů. Toto je jejich domov plný lásky a péče. Našli zde a stále nacházejí klid zvířata, která potřebují pomoc. Stará, nemocná, kulhavá, nikomu nepotřebná. Zde vedou klidný život.

Vzhledem k tomu, že farma je stará, neustále vyžaduje opravy a renovace. Na přelomu let 2016 a 2017 jsme díky Vaší pomoci dokázali zcela vyměnit střechu v jedné ze stájí. Děkujeme Vám z celého srdce!

 

 

 

 

Dnes musíme vyměnit druhou střechu. Padající střešní tašky, voda, která se dostává dovnitř dírami, shnilá prkna, která hrozí zhroucením celé budovy. Doufali jsme, že ještě tento rok vydržíme se starou střechou. Ale střecha nevydrží další zimu. Neudrží sníh. Jedná se o jednu z největších stájí na farmě a domov pro téměř 70 koní. Jejich útočiště. Jejich místo na zemi.

 

 

Vážení, několik měsíců se snažíme získat prostředky na obnovu střechy. Není to snadné a čas utíká. Žádáme Vás o pomoc, protože bez Vás to nezvládneme. Odhadované náklady na celkovou náhradu střechy činí 120 000 PLN. Částka je závratná, ale tyto výdaje jsou nezbytné pro zvířata žijící na farmě. Bez zastřešení těchto 70 koní nebude moct používat budovu. Nebudou se moct ukrýt na bezpečném místě, a přece nemohou žít venku. Většina našich svěřenců jsou důchodci, kteří potřebují zvláštní péči, suché boxy, teplou místnost. A kromě toho jsou zvyklí na své boxy. Boxy, ve kterých žili dlouhá leta. Toto jsou staří koně a není pro ně čas na stěhování.

 

Částka 120 tisíc PLN bude pokrývat:

 • demolici staré střechy

 • výstavbu nové střešní konstrukce

 • její obednění

 • umístění podkladové lepenky, oplechování, umístění lepenky nebo plechu, zhotovení podhledů a okapů

Vážení, víme, že tato částka je velmi velká. Doufáme však, že společně budeme schopni provést nezbytnou obnovu. Ne pro nás, ale pro koně, které jste zachránili. Tady je jejich domov. Tento poslední. Ze srdce Vás prosíme - pomozte.

 

Jak můžete pomoct?

 • Proveďte platbu s titulem DACH na účet

  IBAN PL08102052260000650203983285

  Swift/Bic code BPKOPLPW


  (Fundacja Centaurus, ul. Wałbrzyska 6-8, 52-314 Wrocław) 

Za veškerou pomoc děkujeme jménem všech našich svěřenců.

Štěkají o pomoc Mini Farma Eko Klub Kniha návštěv Reálná adopce Virtuální adopce Proměny Galerie fotografií Sbírka Balíček pro mazlíčka Farma zvířat Naše aukce Allegro
Kontakt
Fundacja Centaurus
Wałbrzyska 6-8
52-314 Wroclaw

kontakt@nadacecentaurus.cz
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

IBAN PL08102052260000650203983285

Swift/Bic code BPKOPLPW

Chcete-li být rychle informováni o výsledku akce – uveďte v platebním titulu dodatečně své telefonní čislo. Zavoláme nebo dostanete sms!
Viz zásady ochrany osobních údajů. Akceptuję