Teď zachraňujeme
Aramis

Data dodania: 21.03.2017 r.

Aramis

Aktualizace

Aramis je žmudský kůň, narozený v roce 2007. Zdravý, kontaktní, má rád zábavu s ostatními koňmi, ale není dominantní. Vysoko postavený v hierachii stáda.

Aramis má přibližně 147 cm v kohoutku, je velmi krásný kůň. Nekope, nekouše, nemá žádné zlozvyky.

Hledá lehkého jezdce, někoho, kdo má zkušenosti s obsedáváním koní. 

Máte-li zájem o adopci, vyplňte:

 Formulář reálné adopce

  •  

***


Aramis je valach zachráněný v rámci akce Wstępy Skaryszew 2017.

 


Více o Skaryszewu:

centaurus.org.pl/konie/wstepy_2017/

***

Aktualizace 10.03.2017


Příběh o koních, kteří utekli ze Skaryszewu

Echo Skaryszewských životů... potřebujeme Vaši pomoc!

Pozor!

Od úterního večera náš tým hledá místa překládky koní, kteří přijeli do Skaryszewu na porážku. 
Dneska odpoledne jsme našli další lokalizaci.


Je to už druhé místo, kde se měli nacházet koně, kteří utekli ze Skaryszewu. Právě tady se koná nakládání koní na porážku, nejbližší bude příští středu. Včera jsme kontrolovali dvě místa, kde nebyli žádní koni. Dneska jsme se vydali na cestu mimo Varšavu. Obchodník, který má tady docela velké stádo koní nás informoval, že část z nich včera odjela na pořážku, druhá část se vrátila s ním a pojede na další trh...

Bylo tam 7 koní. Měli jsme jenom 12 tisíc a přívěs pro dva koně... Obchodník říkal, že je mu úplně jedno jestli koně koupí soukromá osoba, nadace nebo Rawicz, proto jsme prosili o čas na shromáždění peněz.  

Uviděli jsme stádo vyděšených, bezmocných koní, uzavřených, namačkaných jako sardinky, několik zvířat v jednom boxu. Bohužel si nejsme jistí, jestli tento obchodník vůbec ve Skaryszewu byl – i když jsme ho tam viděli, nejsme schopní říct, kteří koně byli na trhu. Obchodník se o tom moc nechce bavit. Proto rozhodnutí je teď na Vás – můžeme zachránit několik životů, ale je velice pravděpodobné, že koupíme koně, kteří vůbec ve Skaryszewu nebyli...  

Určitě ve Skaryszewu byl jeden starší valach a toho kupujeme.

Podařilo se nám vyjednat březí klisnu za 8500 PLN a hned jsme pro ni našli skvělý domov u Varšavy.  Další neměli tolik štěstí. Je tady stará nevidomá klisna s úrazem oka, polští koníci – maminka a dcera a další dvě klisny.  

Více koní na porážku v této stáji není. Cena za všechny koně určené na porážku - 23 000 PLN.

Pamatujte si, že všichni chtějí žít...

Máme s sebou 12 000 PLN, dneska vyzvedneme valacha a nevidomou klisnu a prosíme Vás – pomozte nám zachránit další koně! Hned necháme zálohu, podepíšeme smlouvu a do příštího pátku máme čas na vyzvednutí zbývajících koní. Každý dar je stejně důležitý...

 

 

 Pomozte, prosíme.

 

Udělejte převod s platebním titulem "6 koni" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

 


  ***

 

Aktualizace 14.03.2017

 

 

 

Vážení!

Ve středu/čtvrtek platíme za koně a v pátek máme už domluvenou dopravu, díky spřátelené přepravní společnosti, které srdečně děkujeme (a přesně panu Łukaszovi)!

 

 

 

Moc děkujeme za Vaše platby, máme už celou částku. Pokud se nám podaří a do středy shromáždíme ještě trochu peněz, budeme moct koupit ještě jednoho nebo dva koně.

 

 

Pokud jde o akci "6 koní" – 2 koně jsme vzali ihned s sebou, protože jsme měli jenom přepravník pro dva koně. Pan Łukasz nám zajistil auto na 8 koní. Musíme vyzvednout čtyři další koně, na které jsme nechali zálohy, takže máme ještě čtyři volná místa. Doufáme, že díky Vám zachráníme ještě pár dalších koní.

 

To bude konec akce Skaryszew 2017. Větší množství koní už bohužel nemůžeme příijmout. Je to velmi těžké rozhodnutí a kdybychom jen měli vlastního veterináře, ledničku a skřiňku plnou léků a 200 hektarů, vzali bychom všechny koně, kteří do Skaryszewu přijíždějí. Zatím se musíme soustředit na ty, kteří jsou už s námi. Zajistit jim nejlepší domov a péči. Děkujeme za to, že se na Vás jako vždy můžeme spolehnout.
 

***

Aktualizace 18.03.2017

Ve středu jsme odjeli zachránit další 4 koně. Pro 4 jsme právě měli místo v přepravníku. Ale nemohli jsme vybrat jenom 4... 

Bojovali jsme o každého koně, a díky Vám se nám podařilo zachránit více než 4 životy.

Díky Vaší pomoci, kromě 6 koní nalezených u obchodníka po Skaryszewu, přijelo k nám dalších 7 koní.

Celkem, během 12 dnů, zachránili jsme 50 koní!

Jejich jménem srdečně děkujeme za pomoc.

Nemůžeme ani vyjádřit, jak moc jsme Vám vděční.

DĚKUJEME!

 

 

 

 

***

Aramis je žmuďský kůň, narozený v roce 2007. Zdravý, kontaktní, má rád zábavu s ostatními koňmi, ale není dominantní. Má výsokou pozici ve stádu. 

Kohoutková výška přibližně 147 cm. Je velmi krásný. Nekope, nekouše, nemá zlozvyky. 

Hledá dobrého, zkušeného s obsedáním koní jezdce. 

Máte-li zájem o adopci, vyplňte:

 Formulář reálné adopce 

 

 

 

 

 

Zdjęcia

Darujte

PaPal Visa
Poskytněte dar pro "Aramis"
Platby z ČR:
Fundacja Centaurus, Wałbrzyska 6-8, 52-314 Wrocław
IBAN PL08102052260000650203983285
Swift/Bic code BPKOPLPW
Kampaň Miluj Moudře! - pravidla
Štěkají o pomoc Mini Farma Eko Klub Kniha návštěv Reálná adopce Virtuální adopce Proměny Galerie fotografií Sbírka Balíček pro mazlíčka Farma zvířat Naše aukce Allegro
Kontakt
Fundacja Centaurus
Wałbrzyska 6-8
52-314 Wroclaw

kontakt@nadacecentaurus.cz
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

IBAN PL08102052260000650203983285

Swift/Bic code BPKOPLPW

Chcete-li být rychle informováni o výsledku akce – uveďte v platebním titulu dodatečně své telefonní čislo. Zavoláme nebo dostanete sms!
Viz zásady ochrany osobních údajů. Akceptuję