Teď zachraňujeme
Meluzyna

Data dodania: 05.04.2017 r.

Meluzyna


Meluzyna, vykoupená v rámci akce Wstępy Skaryszew 2017.

 

Více o Skaryszewu:

centaurus.org.pl/konie/wstepy_2017/
 

 

Chcete-li adoptovat koně - PRVNÍ KROK - vyplňte:

   Formulář reálné adopce 

***

 Wstępy 2017. Skaryszew. Noc z 5. na 6. března. Byli jsme tam po naše polské koně, kteří v tuto březnovou noc přijeli na Wstępy jenom za jedním jediným účelem - aby se vydali na cestu na porážku. Polsko ročně prodává na porážku tisíce koní. 

Rekreační koně. Koně - přátelé. Koně - odpady z chovu. Koně po sportovní kariéře. Soukromí a státní koně. Každý rok odjíždějí v jednom směru. Skaryszew. Nejstarší trh s koni v Evropě. Toto je místo, ze kterého většina koní odjela na porážku.

Na vesnicích, ve stájích překupníků, ve starých kůlnách v celém Polsku stojí nechtění, zapomenutí, unavení polští koně. Pracovali pro člověka většinu svého života. Můžete říct, že náhradu za svou práci dostanou za Duhovým Mostem... Ale opravdu nevíme, co bude dál - máme jen vliv na to, co je tady a teď. Nemohli jsme tehdy zachránit všechny. Ale díky Vám bylo v roce 2017 zachráněno až 37 koní na trhu a několik dalších mimo trh.  Ještě jednou Vám za to děkujeme.

Fotografie pořízená v den příjezdu z trhu Skaryszew. 


Jedním z těchto koní byla Meluzyna. Mladá klisna. Ona a další zachránění koně tehdy vyhráli život.  

Meluzyna z Wstępů přijela s nemocí - hříběcí - jako většina koní. Několikatýdenní léčba dopadla dobře a klisna byla znovu zdravá. Pak našla adoptivní domov. Má dobrou péči, je milovaná a čas tráví na louce ve společnosti ostatních koní. 

Meluzyna v adoptivním domově: 

Bohužel Meluzyna onemocněla. Klisna má chronický zánět zubu a je nutné ho odstranit. Její stav je natolik vážný, že zákrok musí být proveden na klinice. Nemůžeme čekat, protože klisna ma problém s jezením a hubne. Navíc  tato bolest způsobuje, že zvíře trpí. 

Meluzyna na klinice:Meluzyna byla přepravena na kliniku a je teď připravována k operaci. Pokud se neobjeví komplikace, náklady na operaci se budou pohybovat v rozmezí 2000 PLN, v případě problémů během operace a po operaci se tato částka může zvětšit dokonce na 4 000 PLN. Pomozte nám s úhradou nákladů spojených s léčbou Meluzyny.  Klisny, která díky Vám vyhrála život, a která dnes zase potřebuje Vaši podporu, aby mohla normálně žít.

Za každou pomoc děkujeme!

Aktualizace 09.08.2018

Děkujeme za pomoc!

Meluzyna se již vrátila z kliniky, má chuť k jídlu, což ji určitě pomůže se rychle zotavit. 

Chybí nám ještě polovina částky - prosíme pomoc v uhradě fakturz, která zachránila život a zdraví Meluzyny.

 

Zdjęcia

Darujte

PaPal Visa
Poskytněte dar pro "Meluzyna"
Platby z ČR:
Fundacja Centaurus, Wałbrzyska 6-8, 52-314 Wrocław
IBAN PL08102052260000650203983285
Swift/Bic code BPKOPLPW
Kampaň Miluj Moudře! - pravidla
Štěkají o pomoc Mini Farma Eko Klub Kniha návštěv Reálná adopce Virtuální adopce Proměny Galerie fotografií Sbírka Balíček pro mazlíčka Farma zvířat Naše aukce Allegro
Kontakt
Fundacja Centaurus
Wałbrzyska 6-8
52-314 Wroclaw

kontakt@nadacecentaurus.cz
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

IBAN PL08102052260000650203983285

Swift/Bic code BPKOPLPW

Chcete-li být rychle informováni o výsledku akce – uveďte v platebním titulu dodatečně své telefonní čislo. Zavoláme nebo dostanete sms!
Viz zásady ochrany osobních údajů. Akceptuję