Teď zachraňujeme
Naše střediska

Centaurus vede v Polsku několik center v různých formách. Naším cílem je vytvořit síť malých center s jedním centrálním střediskem, které budou moct zajistit naším koňům a psům péči individuálně přizpůsobenou jejich potřebám, stejně jako příležitost seznamení s našimi svěřenci bez ohledu na to, kde bydlíte a navštívit nás osobně.

  • Středisko Legnica

Tento resort je hlavním centrem nadace. Tady se koná přizpůsobení koně, připravují se adopce. Legnica se zaměřuje také na nejvíce nemocné a staré koně, které zde dostávají tu zvláštní péči v mnoha ohledech.

Chceš-li nás navštívit, konktaktuj nás dříve prostřednictvím e-maile (kontakt@centaurus.org.pl) nebo telefonicky (518 569 487).

DATUM NEJBLIŽŠÍ PROHLÍDKY FARMY

20.02.2016 hodiny 13:00-15:00

Návštěvy a prohlídka střediska, kvůli početným závazkům a zodpovědnostem, se konají jednou za měsíc. Datum a čas konání příští návštěvy je vždy uvedeno výše.

Děkujeme předem za pochopení!

Pamatujte si, že při návštěvě se budou hodit dobré a pohodlné boty (je tady hodně bláta) a klidný přístup (vždycky neocenitelný ve styku se zvířaty). Je potřeba si vzít vlastní občerstvení, ale máme dřevěný přístřešek, pod kterým si můžete vypit šálek skvělého čaje. Koně by se nikdy nemělo během návštěvy vykrmovat, výhradně po konzultaci s Průvodcem. Všechny pochoutky je třeba konzultovat z ohledu na různé nemoci a pro plné bezpečí obou stran.

Adresa střediska: Szczedrzykowice 10, obec Prochowice.

Pokud máš zájem o adopci koně, vyplni nejdříve tento formulář a pošli požadované fotografie. Po jeho obdržení Tě budeme kontaktovat a domluvíme si konkrétní hodinu a den. Návštěva koní k adopci je možná výhradně po dřívější domluvě, které předchází odeslání tohoto formuláře.

 


***

 

Dne 1. dubna jsme zavřeli středisko ve Wojnowie a přilehlou Kuclandii, vedenou řadu let naším Krzystofem. Rozloučení s Krzystofem, který vedl celé středisko a Kuclandiu, přineslo rozhodnutí o zavření Wojnowa. Všichni koně, poníci a osli byli umístěni ve středisku ve Szczedrzykowicích.

 

Od poloviny srpna 2014, na území bývalé Kuclandie ve Wojnowie, pobývá část psů, o které pečujeme.

 

 

Návštěvy psů provádíme jednou za měsíc, v neděli od 14:00 do 16:00 hodin. 

 

 

Pro domluvení termínu, kontaktujte nás výhradně e-mailem: kontakt@centaurus.org.pl

 

 

***

 

  • Nadace Centaurus spolupracuje také s mnoha soukromými penziony pro koně a psy na území celého Polska. Za pomoc, kterou nám poskytujete - děkujeme. 

***

 

TAK TO BYLO

 

  • Středisko Zielona Góra

Středisko u Zieloné Góry je místo, kam se dostávají především koně neadopční a vyžadující stálou veterinární péči. K dispozici koní jsme darovali pořád ještě opravovaný stáj (pořízen ze staré stodoly), pisčitý výběh v sousedství lesa a jezera, odchov zachráněných hříbat, ale také – v případě potřeby – profesionální péči veterináře Michala Grundwalda.

 

 

  • Kuclandia

Kuclandia je projekt financován námi pro naše miniaturní kopytníkové přátele. Zahrňuje zalesněnou plochu o rozměru 2 hektarů. Nachází se nedáleko střediska ve Wojnowie. Shetlandské pony, huculové a haflingové žíjí zde v polodivokém prostředí. Skoro 70 minikoníků má tady k dispozici dřevěné, kryté výběhy, stálý přístup k vodě, senu a krmným koncentrátům. 

 

Štěkají o pomoc Mini Farma Eko Klub Kniha návštěv Reálná adopce Virtuální adopce Proměny Galerie fotografií Sbírka Balíček pro mazlíčka Farma zvířat Naše aukce Allegro
Kontakt
Fundacja Centaurus
Wałbrzyska 6-8
52-314 Wroclaw

kontakt@nadacecentaurus.cz
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

IBAN PL08102052260000650203983285

Swift/Bic code BPKOPLPW

Chcete-li být rychle informováni o výsledku akce – uveďte v platebním titulu dodatečně své telefonní čislo. Zavoláme nebo dostanete sms!
Viz zásady ochrany osobních údajů. Akceptuję