Teď zachraňujeme
Kampaně

Projekt

 

Terapeutické centrum Centaurus
Od návrhu až po realizaci

Prioritním cílem nadace je vybudovat, vybavit a provádět centrum, které by mohlo nabídnout možnost využití různých typů léčby, organizovat pravidelné semináře a školení. Ve středisku k dyspozci byli by odborníci, jako třeba psychologové ci fyzioterapeuti. Kromě kurzu, centrum zabývalo by se také léčbou závislosti, poruch výživy (anorexie, bulimie), fobii, neuróz a depresí.

 

Terapia kontaktowa

Terapie je reakcí na utrpení a problémy duševní sféry člověka, ale nejenom. Různé terapie mohou být základem léčby pacienta anebo být pouze podpůrnou léčbou. Použitím terapie můžeme dneska dosáhnout nedosažitelných kdysi výsledků, protože řídicí jednotkou v celém našem těle je naše mysl, a právě pomocí jeho stimulace jsme se naučili komunikovat s pacienty a přispět k vyléčení nebo zlepšení zdravotního stavu. Téměř vždy kontaktní terapie je také fyzikální terapie, a může tvořit základ pro rehabilitaci. V obou případech nejdůležitější je, že pacient zůstává v interaktivním vztahu s terapeutem, a nemůže zůstat pasivní. V případě léčby pomocí zvířete jde také o lákavost terapie, setkání s novou zkušeností a poskytnutí nových podnětů a dojmů, které stimulují nejen mysl, ale celé tělo, a způsobují další velmi silné emoce.

Díky kontaktní terapii získáváme neocenitelného terapeuta, kterým je zvíře. Je to terapeut, který nesoudí, nekritizuje, ale prostě je a zůstává s pacientem v neutrálním vztahu.  Poskytuje mu řadu podnětů zcela jiného druhu. Vyučuje nezávislé myšlení a zvládání nových situací, což stimuluje touhu učit se novým věcem a buduje sebedůvěru. Vedená Od 70. let studie ukazují, že dokonce i krátké setkání se zvířaty má pozitivní vliv na psychiku lidí, kteří se jich účastní. Zlepšují náladu, zpestřují život, snižují pocit osamělosti. Údalosti, které se konají během těchto návštěv, poskytují témata ke konverzacím a diskusím, což často pomáhá nováčkům se s někým seznamit.

Štěkají o pomoc Mini Farma Eko Klub Kniha návštěv Reálná adopce Virtuální adopce Proměny Galerie fotografií Sbírka Balíček pro mazlíčka Farma zvířat Naše aukce Allegro
Kontakt
Fundacja Centaurus
Wałbrzyska 6-8
52-314 Wroclaw

kontakt@nadacecentaurus.cz
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

IBAN PL08102052260000650203983285

Swift/Bic code BPKOPLPW

Chcete-li být rychle informováni o výsledku akce – uveďte v platebním titulu dodatečně své telefonní čislo. Zavoláme nebo dostanete sms!
Viz zásady ochrany osobních údajů. Akceptuję