Teď zachraňujeme
Miluj Moudře!

SOCIÁLNÍ KAMPAŇ „MILUJ MOUDŘE” 

realizována s podporou

Nadace "Otevři Srdce"


Každý příběh je jiný


Marysia přenáší oči z rezavých mříží na staré, špinavé okno. Skrz rozbité okno lze pozorovat svět. Klidné ržání nedosahuje daleko, všechno zůstává uvnitř staré stodoly. To je svět, ke kterému ona nemá přístup. To je normální kůň, takových jsou tisicovky. Ale osud si z ní udělal legraci ještě než vyrostla . Nemoc rozhodla za ni - porážka. Někdo řekne – vždyť kýlu jde operovat. Jasně, že to jde. Ale jenom když máte někoho, kdo by vám zaplatil několik tisíc zlotých za takový zákrok. Pro koho váš život by něco znamenal. Marysia nikoho takového na své cestě nepotkala. Byla obyčejný, šedý kůň a neměla šanci. Pro svět, ve kterém žila, neznamenala vlastně nic.
I když Marysia o tom neví, svět bohužel není spravedlivý. Ona to neví, a pořád doufá, že někdo jí pomůže.
Ale nikdo to neudělá, Marysio. Nikdo už nepřijde. A když se konečně otevřou dveře stáje – bude už příliš pozdě na cokoliv. Vyjdeš s lanem na hlavě a budeš cítit jemný vítr – posledníkrát. Narazíš nohou na past kamionu, a necháš všechno za sebou. Zůstane jen modlitba a nadějě, že umírání nebolí. Marysi jsou jen dva roky. Měla dům. Majitele. Během jedné sekundy, na základě jednoho rozhodnutí, ztratila právo na život a stala se kusem zbytečného masa.

Marysia teď: http://centaurus.org.pl/pozostale/marysia_425/

Miluj Moudře

V rámci kampaně „Miluj moudře” jsme se soustředili na realizaci mnoha cílů, které nejen pomohou zachranit, ale také lečit, rehabilitovat a zajistit důstojný život svěřencům naší Nadace. Pouhý nákup zvířete je ve skutečnosti jenom počáteční fázi jeho záchrany, který zahrnuje: dopravu, diagnostiku, léčbu, rehabilitaci, údržbu atd - často po dobu několika let. Záchrana zvířat nekončí, takže v době vykoupení. V této fázi proces teprve začíná. Kvůli tomu kampaň „Miluj moudře” zahrnuje řadu cílů stanovených podrobně v Pravidlách akcií prováděných v rámci sociální kampaně "Miluj moudře." Nezůstávejte pasivní - viz níže, jak můžete pomoci ...


Co můžeš udělat? – nebuď pasivní


Koní jako Marysia je moc. V Polsku každý rok jde na porážku 100.000 koni, nebuď lhostejný – přidej se k sociální kampani "Miluj moudře!"

 


Tvoje účast


Přijď do rehabilitačních center Nadace Centaurus a uvidíš, jak zachraňujeme koně a další zvířata. Napíš nebo zavolej a zašleme ti další materiály, díky kterým spolu se skupinou přátel, jimž není cizí osud odsouzených na porážku koní, si můžete uspořádat happening nebo sdílet informace o situaci koní v Polsku. Návštěva místních sdělovacích prostředků během těchto údalosti Ti pomůže propagovat a uveřejnit akci.

http://centaurus.org.pl/nasze_osrodki/

 


Vox populi vox Dei


Tvoje námitka v rámci naší společné sociální kampaně není lhostejná. Napiš dopis místním médiím a politikům, ve kterém vyjadříš svůj názor na situaci koní vyvážených na porážku v Polsku. Ať tato namítka popisuje tvé vlastní zklamání z pasivity politiků o změnu tohoto stavu s tichým souhlasem společnosti a médií.


Podívej se na mediální kampaň Nadace Centaurus
http://www.youtube.com/watch?v=FKJwpPS-4TM&feature=youtu.be

 


Staň se dobrovolníkem Nadace


Začni své dobrodružství s dobrovolnictvím. V rehabilitačních centrech Nadace Centaurus uvidíš, co znamená opravdová láska ke zvířatům. Začínáme školením, které má formu několikahodinového setkání. Setkání se konají pravidelně. Na trénink je třeba se registrovat osobně, telefonicky nebo mailem. Osobám, které mají zájem o spolupráci s naší organizací, v rámci realizovaných programů poskytujeme systematickou práci se zvířaty, které potřebují péči.

 


Poskytni dotaci nebo pošli sms


Finanční podpora je důležitá, protože díky ní můžeme financovat sociální kampaň. Oceňujeme každou -dokonce nejmenší pomoc. 

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Fundacja Centaurus
ul. Borelowskiego 53/2
51-678 Wrocław


Titul převodu „Miluj moudře”.
Chceš-li podpořit kampaň inhed, pošli sms CENTAURUS na jedno z čísel, které se nacházejí v dolní cásti stránky. 

Adoptuj zvíře

Můžeš pomoct naším svěřencům skrz Virtuální Adopci, více zde:

http://centaurus.org.pl/konie_do_adopcji_wirtualnej/

Můžeš také Adoptovat Reálně a tímto dát dům zvířeti, více o adopci a seznamu koní zde:

http://centaurus.org.pl/konie_do_adopcji_stacjonarnej/

http://psy.centaurus.org.pl/psy_do_adopcji_stacjonarnej/

 

Podmínky akce prováděné v rámci socíální kampaně "Miluj moudře" v sekci Ustanovení.

Štěkají o pomoc Mini Farma Eko Klub Kniha návštěv Reálná adopce Virtuální adopce Proměny Galerie fotografií Sbírka Balíček pro mazlíčka Farma zvířat Naše aukce Allegro
Kontakt
Fundacja Centaurus
Wałbrzyska 6-8
52-314 Wroclaw

kontakt@nadacecentaurus.cz
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

IBAN PL08102052260000650203983285

Swift/Bic code BPKOPLPW

Chcete-li být rychle informováni o výsledku akce – uveďte v platebním titulu dodatečně své telefonní čislo. Zavoláme nebo dostanete sms!
Viz zásady ochrany osobních údajů. Akceptuję