Teď zachraňujeme
Skaryszew Wstępy 2019

Data dodania: 18.02.2019 r.

Skaryszew Wstępy 2019

Skaryszew 2019. Zachránili jste další koně. Děkujeme!

Za námi letošní Wstepy - nejstarší veletrh koní v Evropě. Na Skaryszew, jako každý rok, v pondělí, jsou přivážení koně z celého Polska. Letos se trh konal ve dnech 11.-12. března.

Samozřejmě jsme ve Skaryszewu byli, kontrolovali jsme stav tam dovážených koní, ale i podmínky, za kterých byli přepravováni, a také jsme sledovali, co se děje na trhu. Díky změnám, které se nám podařilo realizovat již v minulém roce, na trh nevstoupily řeznické náklaďáky a koně určení k prodeji dostali dokumenty (včetně zdravotních certifikátů).

Koně přijížděli od 5. ráno. Od severní strany jsme stáli u brány a řídili auta a přívěsy. Většina koní vypadala docela dobře, kopyta jsou vždy největším problémem. Trh nikdy nebude vhodným místem pro zvířata, takže uděláme vše proto, abychom provedli systémové změny, aby se kůň stal zvířetem-společníkem člověka.

Ale jako obvykle - na trhu existovaly výjimky... Několik zvířat nemělo šanci na jiného kupujícího než jatka. Tak tomu bylo i loni, takže jsme na to byli připraveni. Když jsme přijeli do Skaryszewu, měli jsme auta na přepravu koní a díky vám také finanční prostředky na záchranu těch, kteří nejvíce potřebovali pomoc.

Na samotném trhu bylo nakoupeno celkem 8 koní. Beniamin měl také jet na trh, ale byl tak slabý, že při nakládání spadl, takže zůstal - Beniamin stále potřebuje podporu při léčení a výstavbě boxu pro něj. Celkem bylo zachráněno 9 životů.
 

První den Skaryszewu jsme koupili 7 koní. První dva jsou starší, nemocný, trpící RAO valach a šedý, neklidný 3-letý valach, čerstvě kastrovaný. Dalším koněm byla chladnokrevná, velmi těžká klisna se zanedbanými kopyty, trpící laminitidou a rakovinou kopyt. Podařilo se nám také zachránit jinou klisnu - velmi unavenou, ve slabém stavu. Tyto dvě klisny, kterým jste darovali život, přímo ze Skaryszewu odjely do spřátelených s námi organizací, které se o ně postaraly. Kromě dvou výše uvedených valachů jsme do našeho centra dopravili strakatého, malého valacha a dvě klisny - poničky. Dvě poničky přivezl na trh překupník. Měly velmi přerostlá kopyta a rýmu. Určitě budou vyžadovat diagnostiku a nákladnou léčbu, takže pokud by je někdo z Vás chtěl podpořit, prosíme o pomoc.

Druhý den Skaryszewu - a velké překvapení. Nevěděli jsme, jestli byl smysl ještě zůstat - koní bylo méně než prvního dne a byly v značně lepším stavu. Ale pak jsme si vzpomněli na Kornela, kterého jsme koupili na trhu právě druhého dne, když všichni prodávající počítali s tím, že na trhu už nebudou žádné nadace a organizace. A pak jsme ji uviděli - špinavá, šedá, s obrovskou ránou na noze a početnými ránami na hrudníku (hned jsme zavolali veterináři). Ukázalo se, že klisna je březí.
Díky Vám je už bezpečná. Byl to osmý zachráněný ve Skaryszewu kůň.

Nicméně, stejně jako loni, bitva o koně neskončila ve Skaryszewu. Ukázalo se, že Siwulka, koupená druhého dne klisna, nechala svou kamarádku v překupníkově stáji. Stará klisna nebyla přivedena na trh, zřejmě obchodník nečekal, že pro ni najde kupce. Nemohli jsme jí odmítnout pomoc. Na záchranu čekal i Baton, téměř slepý kůň.

Velice vám děkujeme za obrovskou podporu, kterou jste ukázali zvířatům v nouzi. Děkujeme za každé gesto, dobré slovo a za každý převod. Skutečnost, že tito koně měli šanci na záchranu, je jen vaše zásluha.
11.03.2019

08:00 hod

První dva koně ve Skaryszewu koupení. Díky Vám! Jste suprví Přímo z trhu měli odjet na jatka do Słomnika. Jeden valach kulhá a má probémy s dýcháním, druhý je hřebec po kastraci a je docela neklidný. Darovali jste jim život. 

 

07:00 hod

První záznam, takto výpadá Skaryszew. Celý trh teprve začíná, je hluk, hodně lidí, zatím více lidí než koní, ale jsou to spíše obyvatele Skaryszewu. Začínáme kontrolovat koně, máme už jeden špatný případ, ale povídáme si s lidmi, zjišťujeme a zveřejňujeme informace. Sledujte nás. 


 

Od 3 do 5 ráno bylo málo aut ve srovnání s minulým rokem, ale už po 5. hod se trh začal zaplňovat. Pořád přijíždějí další a další. Voláte a ptáte se na různé věci - bohužel nemůžeme vyzvednout telefon. Buďte s námi na facebooku , sledujte zprávy! 

Půlnoc
Skaryszew.
Malé městečko v mazovském vojvodství. Místo, kde se koná trh, který ještě nedávno byl největším v Evropě. Loni, v důsledku mnoha setkání a rozhovorů jsme upravili pravidla trhu.

 

Přestože jsme byli v této činnosti menšinou, učinili jsme první krok k zásadním změnám s Vaší obrovskou podporou. Wstępy 2018 byly relativně bezpečné pro zvířata a lidi. Koně byli dobře připraveni na výstavy a těžko bylo najít ty, které vyžadovaly veterinární zásah. Osud všech koní jsme nezměnili, protože mnozí z nich kvůli nedostatku požadovaných dokladů nevstoupili na trh, ale 289 shromážděným na trhu koním nebylo řezáno v srsti jateční znamení.

TAK BYLO V ROCE 2018

TAK BYLO V ROCE 2017

 V letošním roce se obec nerozhodla zavést další změny, ani ji nedodržuje také ty z minulého roku. Současně jsme si uvědomili, že musíme jednat na vyšší úrovni a směřovat k systémovým změnám, protože řešení problému Skaryszew vůbec nevyřeší problém s obchodem s koňmi, změní se pouze jeho umístění. Zároveň nevíme, co přinese další změna moci - změny nejsou trvalé a závisí na tom, kdo bude řídit obec. Chceme problém vyřešit nikoliv na úrovni, na níž byla vytvořena, ale na vyšší úrovni, a současně hodláme tento rok pomáhat a kontrolovat.


Jsme si však vědomi toho, že dokonce dokonce zcela odstráněný obchod s jatečními koňmi na trhu v Skaryszewu nevyřeší problém vývozu koní na porážku. Usilujeme a bojujeme o to, aby kůň získal status zvířete-společníka.

Jedním ze zachráněných koní je Veni.

VENI na trhu jatečních koní

VENI v den příjezdu na naší farmu. 

VENI momentálně vypadá takto:

Toto je jeden z 66 zachráněných díky Vám koní. Změnili jste jeho osud.  

Blíží se datum letošních Wstępů (11-12.03.2019), proto jménem odsouzených k smrti koní prosíme o pomoc. Prosíme o šanci na život. Pro ty, na které si u ž nikdo nepamatuje. Bez Vás to nezvládneme. 

Každá, dokonce i nejmenší podpora, může pomoct při záchraně aspoň jednoho života. Prosíme, nebuďte lhostejní. 


Za každou pomoc, jejich jménem, děkujeme.

 

ZACHRÁNĚNÍ KONĚ:

Tito koně byli zachráněni v rámci akcí Skaryszew 2017 a 2018. Žijí také díky Vám. Dnes se k nim mohou přidat další koně, ale bez Vaší pomoci to nebude možné. 

 

Darujte

PaPal Visa
Poskytněte dar pro "Skaryszew Wstępy 2019"
Platby z ČR:
Fundacja Centaurus, Wałbrzyska 6-8, 52-314 Wrocław
IBAN PL08102052260000650203983285
Swift/Bic code BPKOPLPW
Kampaň Miluj Moudře! - pravidla
Štěkají o pomoc Mini Farma Eko Klub Kniha návštěv Reálná adopce Virtuální adopce Proměny Galerie fotografií Sbírka Balíček pro mazlíčka Farma zvířat Naše aukce Allegro
Kontakt
Fundacja Centaurus
Wałbrzyska 6-8
52-314 Wroclaw

kontakt@nadacecentaurus.cz
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

IBAN PL08102052260000650203983285

Swift/Bic code BPKOPLPW

Chcete-li být rychle informováni o výsledku akce – uveďte v platebním titulu dodatečně své telefonní čislo. Zavoláme nebo dostanete sms!
Viz zásady ochrany osobních údajů. Akceptuję