Teď zachraňujeme
Utrpení koní

Data dodania: 16.09.2019 r.

Utrpení koní

Minulý pátek aktivisté Nadace Centaurus vstoupili do oblasti nově vybudovaného centra v Koniówu poblíž Vratislavi. Tam našli šokující pohled, který zůstane před jejich očima navždy. Krásné, nově postavené budovy a extrémně vyhládovělá zvířata. Bohužel ne pro všechny pomoc přišla včas. Jeden kůň byl na místě podroben eutanazii. V důsledku intervence bylo 9 zvířat konečně odebráno. Majitel jako obvykle tvrdí, že zvířatům poskytl nejlepší péči. Místní obyvatelé, jakož i veterináři, s nimiž jsme hovořili a kteří znají stáj v Koniówu, mají jiný názor. Podle místních obyvatel se utrpení zvířat děje už nějakou dobu. Veterináři mluví o opožděných platbách za služby. Po celá léta ...

Když jsme v pátek 13. září jeli na intervenci, nečekali jsme, že se jedná o tak tragickou situaci, a že tolik zvířat bude potřebovat záchranu. Na místě jsme našli několik desítek koní. Toto jsou obrázky, které bychom nikdy nechtěli vidět.

Majitel nebyl na místě. Několikrát jsme s ním mluvili. Přísahal že léčí, že krmí, že dbá, zatímco hodnocení stavu zvířat veterinářem jasně naznačuje hladovění. Chování zvířat také. Koně se od té doby, co k nám přišli, chovali jako vysavače.  Dokonce jedí slámu znečištěnou hnojem. Jako by se tak báli, že za chvíli zmizí i toto. Množství dodávaného krmiva je samozřejmě z důvodu jejich bezpečnosti omezené. Pro dnešek všechna zvířata dostávají malé porce v intervalech a jsou neustále od dohledem veterinářů.

Dlouho jsme čekali, než jsme zveřejnili tento materiál. Chtěli jsme dát majiteli šanci. Aby měl čas poslat dokumenty potvrzující léčbu. Dnes jsme znovu požádali o dokumenty. Až do zveřejnění tohoto materiálu majitel neposkytl nic, co by potvrdilo jeho verzi. Dnes jsme kontaktovali veterináře pracující v této oblasti s klinikami. Ošetření koní v tomto středisku nikdo nepotvrdil, ale znají majitele a středisko. Jsou v prodlení s platbami za služby celé roky. A nikdo nemá dobrý názor na toto místo.

Vážení. Nutně potřebujeme finanční prostředky k úhradě nákladu na vyšetření, úplnou diagnostiku, léčbu a také kvalitní krmení a doplňky stravy pro koně.
Devět zvířat, kterým člověk udělal peklo na zemi, dnes může počítat pouze s pomocí dobrých lidí. Prosím, pomozte, protože bez Vás to nezvládneme. A oni chtějí žít. 

Darujte

PaPal Visa
Poskytněte dar pro "Utrpení koní"
Platby z ČR:
Fundacja Centaurus, Wałbrzyska 6-8, 52-314 Wrocław
IBAN PL08102052260000650203983285
Swift/Bic code BPKOPLPW
Kampaň Miluj Moudře! - pravidla
Štěkají o pomoc Mini Farma Eko Klub Kniha návštěv Reálná adopce Virtuální adopce Proměny Galerie fotografií Sbírka Balíček pro mazlíčka Farma zvířat Naše aukce Allegro
Kontakt
Fundacja Centaurus
Wałbrzyska 6-8
52-314 Wroclaw

kontakt@nadacecentaurus.cz
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

IBAN PL08102052260000650203983285

Swift/Bic code BPKOPLPW

Chcete-li být rychle informováni o výsledku akce – uveďte v platebním titulu dodatečně své telefonní čislo. Zavoláme nebo dostanete sms!
Viz zásady ochrany osobních údajů. Akceptuję